Cloud Platform
Contact us
Asset Management
Vulnerability & Configuration Management
Risk Remediation
Threat Detection & Response
  • Overview
  • Platform Apps

  • Qualys Endpoint Security

    Advanced endpoint threat protection, improved threat context, and alert prioritization

  • Context XDR

    Extend detection and response beyond the endpoint to the enterprise

Compliance
Cloud Security

Qualys Uç Nokta Güvenliği Çözümünü Gerçek Zamanlı Kötü Amaçlı Yazılımlardan Koruma Özellikleri ile Genişletiyor

Qualys Multi-Vector EDR, proaktif kötü amaçlı yazılımdan koruma teknolojisini gerçek zamanlı, bulut tabanlı algılama ve yanıtla birleştirerek fidye yazılımı gibi en yeni kötü amaçlı tehditlere karşı kapsamlı uç nokta koruması sağlıyor

FOSTER CITY, Calif. 3 Mayıs 2021 - Bulut tabanlı BT, güvenlik ve uyumluluk çözümleri alanında öncü ve lider sağlayıcı olan Qualys, Inc. (NASDAQ: QLYS), bugün, uç nokta güvenliği çözümünü genişleterek gelişmiş tehditleri gerçek zamanlı olarak algılama ve engelleme yeteneğini eklemekte olduğunu duyurdu. Bu genişletme, Qualys Cloud Agent’ın kapsamlı envanter, güvenlik açığı yönetimi, düzeltme eki uygulama, uç nokta algılama ve yanıt (EDR) yeteneklerini geliştirir.

Geleneksel EDR/EPP çözümleri yalnızca kötü amaçlı etkinliklere odaklanırken risk azaltma çözümleri, güvenlik açığı ile düzeltme eki yönetimine odaklanır. Bu yaklaşım ortamın, saldırı yüzeylerinin ve siber suçluların yararlanabileceği zayıf noktaların tam bir görünümünü sağlamaz ve çoğu siber saldırının kök nedeni olan düzeltilmemiş güvenlik açıklarını yerel olarak düzeltme yeteneğini sunmaz. Qualys risk azaltma, tehdit algılama ve yanıtlamayı tek bir çözümde birleştirerek bu kör noktaları ortadan kaldırır.

IDC’de araştırma başkan yardımcısı olan Michael Suby “Kötü amaçlı saldırılar yıldan yıla karmaşıklık ve hacim olarak artıyor ve güvenlik ekiplerinin bilinen kötü amaçlı yazılımlara karşı proaktif koruma ile bilinmeyen yeni tehditleri hızlı bir şekilde belirleme ve yanıtlama yeteneğinin birleşimine ihtiyacı var. Uç nokta koruması özellikli Qualys Multi-Vector EDR birden çok bağlam vektörünü tüm saldırı zincirinin birleştirilmiş ve her zaman güncel bir görünümünü ve tehditleri engelleme yeteneğini bir araya getirerek güvenlik ekiplerine, uç nokta güvenliğine yönelik bütünsel önleme, koruma, algılama ve yanıtlama olanakları sunan daha geniş, sorunsuzca tümleştirilen bir yaklaşım sunuyor.” dedi.

Kötü amaçlı yazılımdan koruma özellikli Qualys Multi-Vector EDR; saldırıları, tehditleri ve ihlalleri durdurmak için ihtiyaç duyulan teknolojileri birleştiriyor. Kötü amaçlı dosyaları ve işlemleri kaldırmak için gerçek zamanlı algılama ve yanıt sunarak, gelişmiş tehditleri algılamak için kapsamlı tehdit bilgilerinden yararlanır ve uç nokta etkinliğini MITRE ATT&CK taktiklerine ve tekniklerine eşler.

Universal Electronics’te siber güvenlikten sorumlu başkan yardımcısı olan Calvin Szeto; “Qualys Multi-Vector EDR sayesinde, uzak konumlardakiler dahil tüm uç noktalarımız arasında olayları izlemek ve araştırmak için ihtiyacımız olan derin görünürlük ve denetimi sağlamak üzere kullandığımız özellikleri Qualys Cloud Platform genelinde kullanılan tek bir aracıda birleştirebildik. Gelişmiş bağlam ve dağıtım kolaylığı tek bölmeli görünümle bir araya gelerek olay yanıtını ve tehdit avını kolaylaştırmanın yanı sıra güvenlik ve BT ekiplerimizin üretkenliğini de artırıyor. Kuruluşumuz artık tek bir çözümle tehditleri karantinaya alarak, güvenlik açıklarına düzeltme eki uygulayarak ve hatalı yapılandırmaları düzelterek kapsamlı bir şekilde düzeltmeler uygulayabiliyor.” diye belirtti.

EPP AV Dashboard

Qualys Multi-Vector EDR aşağıdaki amaçlarla kötü amaçlı yazılımdan koruma özellikleri ekler:

Kötü Amaçlı Yazılımları Otomatik Olarak Karantinaya Alma: Gelen dosyalar dahil tüm sistem dosyalarını etkin olarak kötü amaçlı yazılımlar bakımından tarayın ve etkilenen dosyaları otomatik olarak karantinaya alın.

Gelişmiş Tehditleri Algılama: Etkin uygulamaları ve işlemleri yeni ve bilinmeyen kötü amaçlı yazılım çeşitlerine karşı korumak için kötü amaçlı davranışlara karşı izleyin.

Bellek Açığından Yararlanmayı Önleme: Sıfır gün tehditleri ve dosyasız saldırılar tarafından kullanılan bellek açıklarından yararlanma saldırılarına karşı korumak için sistem işlemlerini izleyin.

Kötü Amaçlı Trafiği Durdurma: Deneme yanılma saldırıları, ağ açıklarından yararlanma ve parola hırsızlığına karşı koruma sağlamak için gelen e-postaları ve web trafiğini gerçek zamanlı olarak tarayın.

Kimlik Avını Önleme: Kullanıcıların ve ağların güvenliğini korumak için, bilinen kimlik avı web bağlantılarını otomatik olarak engelleyin.

Qualys başkanı ve CEO’su Sumedh Thakar; “Qualys Multi-Vector EDR, küresel karma ortamlar arasında siber saldırılara yönelik bütünsel görünürlük, koruma ve yanıt sağlamak için tehdit bilgileri, analiz ve makine öğrenmesi ile milyarlarca küresel olayı ilişkilendirmek için Qualys Cloud Platform ve Cloud Agent’ın gücünden yararlanır. Qualys Cloud Agent, gerçek zamanlı engelleme korumasının eklenmesiyle şimdi kuruluşların birden çok aracıyı uç noktalarından uzaklaştırarak karmaşıklığı ve maliyetleri önemli ölçüde azaltmasına yardımcı olabilir.” dedi.

Kullanılabilirlik
Uç nokta koruması özellikli Qualys Multi-Vector EDR, Windows uç noktaları için genel beta sürümünde kullanılabilir ve Mayıs sonunda genel kullanıma sunulacak. Ücretsiz denemeye kaydolmak için, www.qualys.com/edr-epp adresini ziyaret edin. Daha fazla bilgi edinmek için, 26 Mayıs’ta web seminerimize katılarak gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma özelliklerini çalışırken görebilirsiniz.

Ek Kaynaklar
Multi-Vector EDR blogunu okuyun
Qualys Multi-Vector EDR hakkında daha fazla bilgi edinin
• Ayrıntılar için bkz. Qualys Cloud Platform
LinkedIn ve Twitter’da Qualys’i takip edin

Qualys Hakkında
Qualys, Inc. (NASDAQ: QLYS) bulut tabanlı güvenlik ve uyumluluk çözümleri alanında, 130’u aşkın ülkede 19.000’den fazla aktif müşteriye hizmet veren öncü ve lider sağlayıcılardan biridir. Müşterileri arasında, Forbes Global 100 ve Fortune 100 listelerindeki şirketler de bulunmaktadır. Qualys, kuruluşların güvenlik ve uyumluluk çözümlerini tek bir platform üzerinde bir araya getirip düzenlemesine ve dijital dönüşüm girişimlerine güvenlik özellikleri eklemesine yardımcı olur. Böylece kuruluşlar daha çevik bir şekilde hareket eder, iş alanında daha iyi sonuçlara ulaşır ve büyük maliyet tasarrufları sağlar.

Qualys Cloud Platform ve entegre Bulut uygulamaları, işletmelere sürekli olarak kritik güvenlik bilgileri sağlayarak şirket içinde, uç noktalarda, bulutlarda, kapsayıcılarda ve mobil ortamlarda hem BT sistemleri hem de web uygulamalarına yönelik tüm denetim, uyumluluk ve koruma işlemlerinin otomatik hale getirilmesine olanak tanır. İlk SaaS güvenlik şirketlerinden biri olarak 1999’da kurulan Qualys; Amazon Web Services, Microsoft Azure ve Google Cloud Platform gibi lider bulut sağlayıcılarının yanı sıra Accenture, BT, Cognizant Technology Solutions, Deutsche Telekom, DXC Technology, Fujitsu, HCL Technologies, IBM, Infosys, NTT, Optiv, SecureWorks, Tata Communications, Verizon ve Wipro dahil olmak üzere yönetilen hizmet sağlayıcıları ve danışmanlık kuruluşlarıyla stratejik ortaklıklar kurmuştur. Şirket ayrıca Cloud Security Alliance’ın da kurucu üyelerinden biridir. Daha fazla bilgi için lütfen www.qualys.com adresini ziyaret edin.

*Qualys ve Qualys logosu, Qualys, Inc şirketinin tescilli ticari markalarıdır. Tüm diğer ürünler veya adlar, ilgili şirketlerin ticari markaları olabilir. *

Medya İletişim:
Promedia Halkla İlişkiler
Esen Esin
esen@promedia.com.tr

Media Contact:
Tami Casey
Qualys
media@qualys.com