Cloud Platform
Contact us
Asset Management
Vulnerability & Configuration Management
Risk Remediation
Threat Detection & Response
  • Overview
  • Platform Apps

  • Qualys Endpoint Security

    Advanced endpoint threat protection, improved threat context, and alert prioritization

  • Context XDR

    Extend detection and response beyond the endpoint to the enterprise

Compliance
Cloud Security

Qualys, Bulut Yerel VMDR Sağlayan FlexScan ile TotalCloud’u Tanıtıyor

Bu yeni özellik, esnek aracılı ve aracısız bulut tabanlı tarama sunan, sektörün en doğru güvenlik açığı algılama platformundan yararlanıyor

FOSTER CITY, Kaliforniya – 1 Kasım 2022Qualys, Inc. (NASDAQ: QLYS), ezber bozan, bulut tabanlı BT, güvenlik ve uyumluluk çözümlerinin öncü ve lider sağlayıcısı, FlexScan ile TotalCloud’u tanıtıyor, çoklu bulut ve hibrit ortamlarda bulut yerel duruş yönetimi ve iş yükü güvenliğinin etraflı kapsamı için aracılı ve aracısız tarama yoluyla Altı Sigma Doğruluğu ile bulut yerel VMDR sunuyor.

İş uygulamaları ve şirket içi altyapı buluta geçirilirken, güvenlik ekipleri, bulut iş yükleri, hizmetler, kaynaklar, kullanıcılar ve uygulamalar genelinde siber riski yönetmekle uğraşıyor. Ayrıca, ekipler, bağlam olmadan parçalanmış bir risk görünümü sunan çok sayıda endüstri kısaltmasına dayalı nokta çözümüyle uğraşmak zorundalar. Bu yaklaşım, bulut uygulamalarını saldırılara karşı savunmasız bırakırken, güvenlik maliyetlerini ve karmaşıklığı artırıyor.

ESG kıdemli analisti Melinda Marks, “Qualys, kuruluşların güvenlik ve uyumluluk programlarını modern yazılım geliştirme için ölçeklendirmelerine yardımcı olmak amacıyla kapsamlı bir çözümde görünürlük, bağlam, hız, otomasyon ve düzenleme sağlamak üzere yaygın olarak kullanılan platformunu geliştiriyor. Qualys TotalCloud, güvenliği geliştirme iş akışlarına dahil ederek, güvenlik ekiplerine saldırı risklerini azaltarak ve tehditlere hızla yanıt vererek riskleri yönetmek için ihtiyaç duydukları kontrolü ve görünürlüğü sağlarken güvenli, güvenilir kod yayımlamalarına olanak tanıyor.” dedi.

Cholamandalam Investment and Finance Company CISO’su Prabhuram Rajarathinam, “Bir finans kuruluşu olarak, bulut uygulamalarımız genelinde riskle ilgili net öngörülerle, güvenlik ve uyumluluk duruşunun sürekli bir görünümüne ihtiyacımız var. FlexScan ile Qualys TotalCloud, bulut güvenliğimizin ve DevOps ekiplerimizin, bulut uygulamalarımızın güvenliğini daha da güçlendirmek için çoklu değerlendirmelerin kullanılmasını sağlayacak.” dedi.

Qualys tarafından zaten güvenli halde tutulan 31 milyondan fazla iş yüküyle Qualys TotalCloud, Bulut Duruş Yönetimi ve Bulut İş Yükü Güvenliğini, risk öngörüleriyle tek bir görünümde birleştirmek için bulutta yerel FlexScan değerlendirmeleriyle VMDR’nin sektör lideri hassaslığını genişletiyor. TotalCloud, koddan üretim bulut uygulamalarına kadar, sürekli ve dokunmadan güvenlik için kullanımı kolay bir sürükle bırak iş akışı altyapısı aracılığıyla envanter, değerlendirme, önceliklendirme ve risk iyileştirmeyi otomatikleştirir.

Qualys FlexScan
Qualys TotalCloud, kuruluşların bulut ortamlarının en doğru güvenlik değerlendirmesi için birden çok bulut tarama seçeneğini birleştirmesini sağlayan kapsamlı bir bulut yerel değerlendirme çözümü olan FlexScan’i sunar.

Güvenlik ekipleri, aşağıdakiler dahil tüm bulut saldırı yüzeyinin güvenliğini sağlamak için birden fazla hibrit değerlendirme yeteneğine sahip olur:
• Hızlı analiz için dokunmadan, aracısız, bulut hizmeti sağlayıcı API tabanlı tarama.
• Açık bağlantı noktaları ve uzaktan yararlanılabilir güvenlik açığı algılaması için ağ üzerinden bilinmeyen iş yüklerini değerlendirmek üzere sanal cihaz tabanlı tarama.
• Güvenlik açıkları ve OSS taraması dahil, periyodik çevrimdışı tarama için iş yükü anlık görüntüsünü bağlayan anlık görüntü değerlendirmesi.
• Kapsamlı, gerçek zamanlı güvenlik açığı, yapılandırma ve güvenlik değerlendirmesi için iş yükü içinde Qualys Cloud Agents hizmeti.

totalcloud-pr-screenshot 0r0sPOSXI
FlexScan ile Qualys TotalCloud

Qualys TotalCloud güvenlik ekiplerine şunları sağlar:

Anında çoklu bulut duruşu içgörüleri - Birleştirilmiş bulut duruşu panosu, çoklu bulut ortamlarında dakikalar içinde envanter, güvenlik ve uyumluluk durumu içgörüleri sağlar. Ekipler, iş yükü güvenlik açığı ve güvenlik duruşuyla ilgili ek bağlamla, en yüksek riski doğuran yanlış yapılandırmaları kolayca belirleyebilir ve önceliklendirebilir.

TruRisk ile bulut riskini önceliklendirmek için birleşik güvenlik görünümü - Konsol aracılığıyla, bulut iş yükleri, hizmetler ve kaynaklar genelinde bulut güvenliği öngörülerinin tek bir görünümü sağlanır. Ayrıca Qualys TruRisk, iş yükü kritikliği ve güvenlik açığı tespitleri sayesinde güvenlik riskini ölçererk riskleri önceliklendirmek, izlemek ve azaltmak için fidye yazılımı, kötü amaçlı yazılım ve istismar tehdidi analiziyle ilişkilendirir.

Kodsuz, sürükle bırak iş akışları olmadan hızlı düzeltme - QFlow teknolojisinin TotalCloud ile entegrasyonu, güvenliğin yanı sıra DevOps ekiplerinin değerli zaman ve kaynaklarından tasarruf sağlar. Otomasyon ve kodsuz, sürükle bırak iş akışları, kısa ömürlü bulut varlıklarındaki güvenlik açıklarını değerlendirme, yüksek profilli tehditlere karşı uyarı, yanlış yapılandırmaları düzeltme ve yüksek riskli varlıkları karantinaya alma gibi zaman alan operasyonel görevleri basitleştirmeye yardımcı olur.

Sorunları erkenden yakalamak için sola kaydırma güvenliği– TotalCloud, bulut iş yüklerini, kapsayıcıları ve Kod Olarak Altyapı (IaC) yapılarını sürekli olarak değerlendirmek için geliştiricilerin mevcut CI/CD araçlarına entegre edilmiş sola kaydırma güvenliği sağlar. Bu, AWS, Azure ve Google Cloud dahil, büyük bulut sağlayıcılarına destek sağlarken, geliştirme, oluşturma ve dağıtım öncesi aşamalarında güvenlik açıklarının ve düzeltme adımlarının hızlı bir şekilde belirlenmesine olanak tanır.

Qualys başkanı ve CEO’su Sumedh Thakar, “Bulut güvenliği, çok fazla tek başına çözümle çok parçalanıyor ve bu da daha fazla karmaşıklığı doğuruyor. Müşterilerimiz, çoklu bulut ve bulut dışı varlıkları genelinde siber riskle ilgili kusursuz ve kapsamlı bilgiler istiyor. Yenilikçi TotalCloud teklifimizle, Qualys ile buluta açılmak isteyen müşteri tabanımıza esnek, yüksek kaliteli, bulutta yerel risk değerlendirmesi sunuyoruz.” dedi.

Piyasaya Çıkma
Qualys TotalCloud şu anda önizlemededir. Yıl sonuna kadar genel kullanıma sunulacaktır. Ücretsiz bir deneme istemek için, Qualys.com/totalcloud-trial adresini ziyaret edin. TotalCloud blogunuokuyarak daha fazla bilgi edinin.

Ek Kaynaklar
• TotalCloud Ürün Blogunu okuyun
• TotalCloud Videosunu izleyin
• Ayrıntılar için bkz. Qualys Cloud Platform
LinkedIn ve Twitter’da Qualys’i takip edin

Qualys Hakkında
Qualys, Inc. (NASDAQ: QLYS), dünya çapında aralarında Forbes Global 100’ün ve Fortune 100’ün çoğunluğunun da bulunduğu 10.000’den fazla abone müşterisiyle yenilikçi güvenlik, uyumluluk ve BT çözümleri için öncü ve lider bir sağlayıcıdır. Qualys; kuruluşların daha fazla çeviklik, daha iyi ticari sonuçlar ve önemli maliyet tasarrufları için güvenlik ve uyumluluk çözümlerini tek bir platformda toplamasına ve otomatikleştirmesine yardımcı olmaktadır.

Qualys Cloud Platform; şirketlerin şirket içinde, uç noktalarda, sunucularda, ortak ve özel bulutlarda ve mobil cihazlarda BT sistemleri, iş yükleri ve web uygulamaları için güvenlik açığı saptama, yasal uyumluluk ve koruma kapsamının tamamını otomatikleştirmelerine yardımcı olurken sürekli olarak kritik güvenlik istihbaratı sunmak üzere tek bir aracıdan yararlanır. 1999 yılında ilk SaaS güvenlik şirketlerinden biri olarak kurulan Qualys stratejik ortaklara sahiptir ve güvenlik açığı yönetim olanaklarını, aralarında önde gelen yönetilen hizmet sağlayıcılarının ve küresel danışmanlık kuruluşlarının yanı sıra Amazon Web Services, Google Cloud Platform ve Microsoft Azure’un da bulunduğu bulut hizmeti sağlayıcılarının güvenik teklifleriyle sorunsuz olarak tümleştirmektedir. Daha fazla bilgi için lütfen https://www.qualys.com adresini ziyaret edin.

*Qualys, Qualys VMDR® ve Qualys logosu Qualys, Inc. şirketinin özel ticari markalarıdır. Diğer tüm ürünler ve adlar, ait oldukları şirketlerin ticari markaları olabilir. *

Medya İletişim:
Berk Ütkü
berku@promedia.com.tr

Media Contact:
Tami Casey
Qualys
media@qualys.com