Cloud Platform
Contact us
Asset Management
Vulnerability & Configuration Management
Risk Remediation
Threat Detection & Response
  • Overview
  • Platform Apps

  • Qualys Endpoint Security

    Advanced endpoint threat protection, improved threat context, and alert prioritization

  • Context XDR

    Extend detection and response beyond the endpoint to the enterprise

Compliance
Cloud Security

Qualys, Blue Hexagon'un Yapay Zekâ/Makine Öğrenmesi Platformunu Satın Aldı

Qualys’in veri gölünü, gerçek zamanlı sıfırıncı gün tehdit algılama yapan güçlü bir tahmine dayalı analitik platformuna dönüştüren yapay zekâ/makine öğrenmesi teknolojisi

FOSTER CITY, California – Yıkıcı bulut tabanlı BT, güvenlik ve uyumluluk çözümlerinin öncüsü ve lider sağlayıcısı olan Qualys, Inc. (NASDAQ: QLYS), bugün Blue Hexagon’un varlıklarını satın aldığını duyurdu. Böylece Qualys Cloud Platform’a yapay zekâ/makine öğrenmesi (YZ/MÖ) eklenerek petabaytlarca yüksek düzeyde entegre edilmiş verinin müşteriler için anlamlı içgörülere dönüştürülmesine yardımcı olunacak.

Bu satın alma, Qualys’in güçlü Cloud Platform’undan ve 10 trilyonu aşkın veri noktasından yararlanarak aktif güvenlik açığı istismarı, gelişmiş ağ tehditlerinin belirlenmesi ve tüm varlıklar ve uygulamalar genelinde uyarlanabilir risk azaltma gibi davranış kalıplarını ortaya çıkarmasını sağlayacak. Yüksek düzeyde entegre edilmiş güvenlik verilerinin makine öğrenmesi teknolojisiyle bu dinamik kombinasyonu, Qualys müşterilerine siber güvenlik riskinin öngörülü ve otomatik olarak azaltılmasını sağlayacak.

Blue Hexagon CEO’su ve kurucu ortağı Nayeem Islam, “Ekibim ve ben böylesine yenilikçi, endüstri lideri bir bulut güvenliği şirketine katılmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diye belirtti ve ekledi: “Derin öğrenme tabanlı Ağ Tespiti ve Yanıtı ürünlerimiz Qualys’in muazzam güvenlik veri gölünü ağ verileri ve derin öğrenme ile güçlendirerek gelişmiş güvenlik riski değerlendirmesi ve algılaması sağlıyor.”

Blue Hexagon, konteynırlar ve depolamadaki tedarik zinciri enfeksiyonundan, komuta ve kontrole sahip kripto madenciler ve APT’lere ve kötü niyetli aktörlerin yetkisiz faaliyetlerine kadar çeşitli bulut saldırılarının gerçek zamanlı tespiti yoluyla işletmelerin genel bulutu güvenli bir şekilde benimsemelerini sağlayan Bulut Tehdit Tespiti ve Yanıtı çözümleri alanında bir YZ/MÖ yenilikçisidir.

Blue Hexagon YZ/MÖ teknolojisi, Qualys Cloud Platform’a entegre edilerek müşterilerin şunları yapmasına olanak tanıyacak:

Aktif güvenlik açığı istismarlarını algılama - Blue Hexagon’un Qualys VMDR’ye entegre edilen YZ/MÖ tabanlı tehdit algılama özelliği, ağ üzerindeki davranış kalıplarına ve şüpheli etkinliklere dayalı aktif istismarları algılayarak güvenlik açığı değerlendirmesini artıracak.

Adaptif risk azaltma uygulama - Adaptif azaltmalarla iş açısından kritik varlıkların maruz kalması da dahil olmak üzere açık güvenlik açıkları ve tehdit riskini azaltmak için tahmine dayalı analitik için Qualys Cloud Platform’dan Platformundan yararlanılabilecek.

Ağ tehditlerinin bağlamıyla algılama ve yanıtı artırma - Blue Hexagon’un YZ/MÖ odaklı ağ algılama özelliği, Qualys Multi-Vector EDR ve Context XDR’nin fidye yazılımı ve kötü amaçlı yazılım saldırılarının erken belirtileri için şifrelenmiş trafik de dahil olmak üzere ağ telemetrisini, protokollerini ve trafiğini aracısız bir şekilde toplamasına, incelemesine ve analiz etmesine olanak tanıyacak.

Qualys Başkanı ve CEO’su Sumedh Thakar, “Yapay zekâ/makine öğrenmesi ve siber güvenlik alanındaki en parlak beyinleri Qualys ekibine kattığımız için büyük memnuniyet duyuyoruz” diyor ve ekliyor: “Qualys’in misyonu, kuruluşların siber riskleri belirlemelerine ve azaltmalarına yardımcı olmaktır. Blue Hexagon platformu ise, müşterilerimizin siber dayanıklılığını artıracak, bağlam farkındalığı güçlü olan içgörüler sağlamamıza olanak tanıyacak.”

Tüm Blue Hexagon çalışanları Qualys ekibine katılıyor ve Nayeem Islam tehdit analiz platformunun ürün yönetimi başkan yardımcısı oluyor.

İlave Kaynaklar
Qualys hakkında bilgi edinin
Qualys Cloud Platform hakkında ayrıntılı bilgi alın
• Qualys’i LinkedIn ve Twitter’da takip edin

Satın alma bedeli büyük ölçüde nakit olarak ödenirken, bir kısmı da belirli hak ediş koşullarına tabi olarak hisse senedi şeklinde teslim edildi. İşlem, 4 Ekim 2022 tarihinde kapandı.

Qualys Hakkında
Qualys, Inc. (NASDAQ: QLYS), Forbes Global 100 ve Fortune 100’ün çoğunluğu da dahil olmak üzere dünya çapında 10.000’den fazla abonelik müşterisiyle yıkıcı bulut tabanlı güvenlik, uyumluluk ve BT çözümleri öncüsü ve lider sağlayıcısıdır. Qualys, kuruluşların daha fazla çeviklik, daha iyi iş sonuçları ve önemli maliyet tasarrufları için güvenlik ve uyumluluk çözümlerini tek platformda düzenlemelerine ve otomatikleştirmelerine yardımcı olur.
Qualys Cloud Platform, kritik güvenlik istihbaratını sürekli olarak sunmak için tek aracıdan yararlanırken, kuruluşların BT sistemleri, iş yükleri ve web uygulamaları için şirket içi, uç noktalar, sunucular, genel ve özel bulutlar, konteynırlar ve mobil cihazlarda güvenlik açığı tespiti, uyumluluk ve korumanın tüm yelpazesini otomatikleştirmesini sağlar. 1999 yılında ilk SaaS güvenlik şirketlerinden biri olarak kurulan Qualys, stratejik ortaklıklara sahiptir ve güvenlik açığı yönetimi yeteneklerini Amazon Web Services, Google Cloud Platform ve Microsoft Azure’un yanı sıra bir dizi önemli yönetilen hizmet sağlayıcı ve küresel danışmanlık kuruluşu da dahil olmak üzere bulut hizmet sağlayıcılarının güvenlik tekliflerine sorunsuz bir şekilde entegre eder. Ayrıntılı bilgi için, lütfen http://www.qualys.com adresini ziyaret edin.

Qualys, Qualys VMDR® and the Qualys logosu Qualys, Inc.’ın tescilli markalarıdır. Tüm diğer ürünler ya da isimler, ilgili şirketlerin markaları olabilir.

Media Contact:
Tami Casey
Qualys
media@qualys.com